Λεπίδα Razer 15
Rep: 1
Δημοσιεύτηκε: 23/11/2020
Καλημέρα Όλα,
Ζητώ συγνώμη για την επιλογή του μοντέλου 2018, δεν είδα το μοντέλο που έχω αναφέρει. Έχω, ως λεζάντα, το βασικό μοντέλο Razer Blade 15 No. Product RZ09-03009E76 και πρόσφατα ξεκίνησα να παίζω σε αυτόν τον φορητό υπολογιστή. Το αγόρασα τον Νοέμβριο του 2019 και το χρησιμοποίησα για να τρέξω λογισμικό για το σχολείο. Αποφάσισα να ελέγξω τη διαχείριση συσκευών την Παρασκευή 20 Νοεμβρίου. Το 2020 και παρατήρησε την κίτρινη ειδοποίηση τριγώνου στο NVIDIA Geforce 1660 ti και είδε ότι «τα Windows σταμάτησαν αυτήν τη συσκευή επειδή έχει αναφέρει προβλήματα. (Κωδικός 43) ».
Μετά από πολλές έρευνες στο διαδίκτυο, έκανα μερικά πράγματα, αλλά δεν έλυσε το πρόβλημα και έχω ακόμα τον κωδικό 43 που δείχνει.
Εδώ είναι αυτό που έκανα:
1) Ενημέρωσα το πρόγραμμα οδήγησης χρησιμοποιώντας τον προεπιλεγμένο online updater κάνοντας αυτόματη αναζήτηση, δεν λειτούργησε
2) Επαναφέρω τον φορητό υπολογιστή από προεπιλογή χρησιμοποιώντας την ανάκτηση και κατάργησα όλα τα αρχεία στον φορητό υπολογιστή μου και επανεγκαταστήσαμε τα παράθυρα, δεν λειτούργησε
3) Χρησιμοποίησα το DDU και μπήκα σε ασφαλή λειτουργία και κατάργησα το πρόγραμμα οδήγησης και εγκατέστησα το πιο πρόσφατο, έκδοση 27.21.14.5730. Ακόμα δεν λειτούργησε.
4) Έκανα πάλι επαναφορά του φορητού υπολογιστή και απενεργοποίησα την ενημέρωση των παραθύρων, αλλά δεν υπάρχει τύχη
5) Έλεγξε τον ιστότοπο του razer για ενημερώσεις στο BIOS & Firmware και χρησιμοποίησε το πρόγραμμα εγκατάστασης exe και του είπαν ότι έχει τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις
Ακολουθούν τα συμβάντα στη διαχείριση συσκευών:
Η συσκευή PCI VEN_10DE & DEV_2191 & SUBSYS_20041A58 & REV_A1 4 & 26c4793c & 0 & 0008 είχε πρόβλημα κατά την εκκίνηση.
Όνομα προγράμματος οδήγησης: display.inf
η προσαρμογή ταχυτήτων δεν θα ενεργοποιηθεί
Οδηγίες τάξης: {4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Υπηρεσία: BasicDisplay
Κάτω φίλτρα:
Άνω φίλτρα:
Πρόβλημα: 0x1F
Κατάσταση προβλήματος: 0xC01E0438
Λεπτομέριες:
Κωδικός προβλήματος:
0000002Β
Κατάσταση:
01802400
DN_HAS_PROBLEM
DN_DISABLEABLE
DN_NT_ENUMERATOR
DN_NT_DRIVER
Οποιεσδήποτε συμβουλές για το πώς μπορώ να επιλύσω αυτό το ζήτημα; Δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να είναι πρόβλημα υλικού καθώς το έχω χρησιμοποιήσει μόνο για παιχνίδια έως και πριν από 2 εβδομάδες. Το μόνο που έκανα ήταν η περιήγηση στο Web, το matlab, η τυπική αποστολή email κ.λπ.
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας
1 απάντηση
αντικατάσταση οθόνης 5c iphone και lcd | Rep: 60.3k |
Ο κώδικας 43 είναι συνήθως πρόβλημα υλικού, ειδικά αφού η αντιμετώπιση προβλημάτων δεν αποκάλυψε προβλήματα λογισμικού.
Αυτό είναι ένα από αυτά τα είδη 'εάν πρέπει να ρωτήσετε, δεν μπορείτε να το διορθώσετε', επιστρέψτε σε ένα αξιόπιστο κατάστημα επισκευής ή εξυπηρέτηση πελατών εάν η εγγύηση εξακολουθεί να υπάρχει.
Νάθαν